Пам’ятник Героям Небесної Сотні

Незважаючи на робочий день, 20 лютого в центрі Сміли просто біля Будинку рад зібралися сотні людей. Серед них були і студенти місцевого технікуму харчових технологій, і школярі, і посадовці, і пенсіонери, загалом усі небайдужі сміляни, які змогли того дня відірватися від щоденних справ. Люди зібралися, щоб вшанувати пам’ять Героїв Небесної Сотні. А місцева громадська організація „Територія гідності” до цієї події приурочила урочисте відкриття пам’ятного знаку Небесному воїнству.

Постав він там, де рік тому щодня збирався місцевий Майдан, з якого представники Смілянщини рушали на Майдан у Києві; там, де збирали кошти і речі для протестувальників у Києві, де боролися за очищення Сміли від тіней минулого. З останнім вдалося не дуже, адже навіть встановлення пам’ятного знаку наштовхнулося на протидію декого з вічновчорашніх. Однак, ініціативу активістів, яких очолює непосидючий Анатолій Терещенко, підтримав міський голова Вадим Решетняк, міський виконавчий комітет. До збору коштів підключилися небайдужі. Не залишилися осторонь і місцеві підприємці, посадовці. Допоміг той же Вадим Решетняк, народний депутат України Сергій Рудик, директор ТОВ «Агро-Рось» Володимир Семинога, адміністрація місцевого ринку… Отак спільними зусиллями і встановили на честь полеглих героїв символічний козацький хрест.

Також сьогодні, з нагоди річниці початку ЄвроМайдану та в пам’ять Героїв Небесної Сотні і земляків, загинувших у війні з російськими окупантами, громадські організації «Територія гідності» та «Самооборона смілянського Майдану «Січ» встановили над 14-типоверхівкою національний прапор. Крім того, увечері, за сприянння Олександра Коваленка та ГО «Громадський контроль», провели Віче, а священники Київського патріархату, автокефальної, греко-католицької церков та церкви «Блага вість» провели панахиду по загиблих біля пам’ятнику Героям Небесної Сотні, раніше встановивши поруч пам’ятну дошку на честь земляків-героїв, які загинули в зоні бойових дій на сході України.

 

 

unnamed (1)

600x450-images-news-022015-.thumbs-bd5c847750c876039440ead5ea8129f7_930_0_0unnamed (2)
unnamed

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *